وارنیش ریسه های تخصصی

ابزارهای ساخت لیدر : Shrink Tube شرینگ (وارنیش)

یکی از ابزارهایی که نقش بسیار مهمی در موفقیت یک ماهیگیر کپور دارد و شاید بهتر باشد که بگویم تیر خلاص برای یک کپور سایز چند کیلویی است ! استفاده درست و اصولی از وارنیش در لیدر های ساخته شده توسط ماهیگیر کپور است .

البته لازم به ذکر است که در بعضی از انواع لیدر های تخصصی مورد استفاده در ماهیگیری کپور به هیچ وجه از وارنیش استفاده نمی شود . اما در تعداد قابل توجهی از این لیدرها از وارنیش باید استفاده کرد .

اما وارنیش چیست ؟

وارنیش وسیله ای است از جنس پلاستیک که با حرارت بخار آب به یک سوم سایز قطر اولیه خود تغییر حجم می دهد و در زمان سرد شدن تغییرات شکل گرفته بر روی خودش را حفظ می نماید و در تهیه لیدرهای کپور برای ایجاد انحنای لازم و مورد دلخواه در انتهای پایه قلاب و در روی نخ براید استفاده می گردد . این کار به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با استفاده از زاویه بوجود آمده در پایه قلاب و محل اتصال نخ به قلاب امکان به قلاب افتادن کپور را در زمان بیرون آمدن بویله و قلاب از دهانش بیشتر کنید .

وارنیش ها در رنگ های متنوع و در سایز های گوناگونی برای استفاده ماهیگیران کپور تولید می شوند که بسته به نیاز باید با رنگ قلاب و رنگ نخ براید لیدر همخوانی داشته باشند .

در مورد طول وارنیش مورد استفاده در لیدر های مختلف شاید نتوان نظر قطعی داد اما بسته به سایز قلاب در بیشتر موارد بین ۸ میلیمتر تا ۱ سانتی متر از وارمیش برای پوشاندن محدوده مورد نظر کافی است . اما بسته به نیاز ، هر ماهیگیر می تواند از طول های کمتر و یا بیشتری بر روی لیدر خود استفاده نماید .

یکی دیگر از مزایای وارنیش محافظت از گره و نخ براید مورد استفاده ماهیگیر در لیدر می باشد .

وارنیش در حال حرارت دیدن

وارنیش در حال حرارت دیدن

وارنیش

وارنیش

وارمیش

وارنیش

وارمیش

وارنیش

وارمیش

وارنیش

 

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*