ماهیگیری دریاچه چیتگر دریاچه چیتگر

معرفی مکان های ماهیگیری دریاچه چیتگر (دریاچه شهدای خلیج فارس)

دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج فارس دریاچه‌ای مصنوعی است که در شمال غرب تهران و منطقه ۲۲ شهرداری تهرانواقع شده‌است. مساحت این دریاچه ۱۳۰ هکتار است و در مجاورت آن ۱۲۰ هکتار مجموعه تفریحی نیز در پهنه خشکی ایجاد شده‌است. دریاچه چیتگر در شمال پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته و جنوب دریاچه به بزرگراه همدانی، شمال آن به بزرگراه همت، شرق آن به بزرگراه آزادگان می‌رسد و از غرب به بافت مسکونی منطقه ۲۲ شهرداری تهران محدود می‌باشد.منبع تأمین آب دریاچه رودخانه کن می‌باشد و به واسطه سیکل بسته و ایزوله سامانه انتقال آب آن هیچگونه آب دیگری وارد دریاچه نمی‌شود.

دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر به دلیل قرارگرفتن در مسیر بادهای غربی- شرقی تهران می‌توانند علاوه بر تلطیف هوا و بالا بردن رطوبت در سطح شهر تهران با استقرار کاربری‌های تفریحی – گردشگری مناسب سهم به سزایی در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد. 

دوستداران ماهیگیری در این دریاچه میتوانند در تمامی روزهای هفته جهت ماهیگیری ورزشی (صرفا بگیر و رها کن) با مراجعه به ضلع شرقی و حضور در سایت ماهیگیری دریاچه چیتگر از صید اقدام به ماهیگیری نمایند. 

ماهی کپور , آمور , اردک ماهی و فیتو فاگ از ماهیهای قابل صید در این دریاچه هستند .

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره زیر و یا کانال تلگرامی زیر تماس حاصل نمایید : موبایل —–      09126203730 کلوپ ماهیگیری باملند 

                                                                                                                                             t.me/tehranfishing

 

پاسخی بگذارید

Comment
Name*
Mail*
Website*