ماهیگیری دریاچه چیتگر دریاچه چیتگر

معرفی مکان های ماهیگیری دریاچه چیتگر (دریاچه شهدای خلیج فارس)

دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج فارس دریاچه‌ای مصنوعی است که در شمال غرب تهران و منطقه ۲۲ شهرداری تهرانواقع شده‌است. مساحت این دریاچه ۱۳۰ هکتار است و در مجاورت آن ۱۲۰ هکتار مجموعه تفریحی نیز در پهنه خشکی ایجاد شده‌است. دریاچه چیتگر در شمال پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته و جنوب دریاچه به بزرگراه همدانی، شمال آن به بزرگراه همت، شرق آن به بزرگراه آزادگان می‌رسد و از غرب به بافت مسکونی منطقه ۲۲ شهرداری تهران محدود می‌باشد.منبع تأمین آب دریاچه رودخانه کن می‌باشد و به واسطه سیکل بسته و ایزوله سامانه انتقال آب آن هیچگونه آب دیگری وارد دریاچه نمی‌شود.

دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر به دلیل قرارگرفتن در مسیر بادهای غربی- شرقی تهران می‌توانند علاوه بر تلطیف هوا و بالا بردن رطوبت در سطح شهر تهران با استقرار کاربری‌های تفریحی – گردشگری مناسب سهم به سزایی در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد. 

دوستداران ماهیگیری در این دریاچه میتوانند در تمامی روزهای هفته جهت ماهیگیری ورزشی (صرفا بگیر و رها کن) با مراجعه به ضلع شرقی و حضور در سایت ماهیگیری دریاچه چیتگر از صید اقدام به ماهیگیری نمایند. 

ماهی کپور , آمور , اردک ماهی و فیتو فاگ از ماهیهای قابل صید در این دریاچه هستند .

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره زیر و یا کانال تلگرامی زیر تماس حاصل نمایید : موبایل —–      09126203730 کلوپ ماهیگیری باملند 

                                                                                                                                             t.me/tehranfishing

 

2 comments to معرفی مکان های ماهیگیری دریاچه چیتگر (دریاچه شهدای خلیج فارس)

 • سعید

  سلام. ۲ مورد رو میخاستم یاداوری کنم .۱ اجازه ندید ماهیگیران از ریسه استفاده کنن .چون ریسه ماهیگیری باعث مرگ ماهی میشه .چون ماهی ریسه رو میبلعه و زمان خارج کردن قلاب توسط ماهیگیر به حیوون بیچاره صدمه زیادی وارد میشه و عوفونی شدن اون ماهی برای ماهی های دیگه ضرر زیادی داره. ۲ .برای طعمه پاشی ماهیگیران حتما طعمه های ماهیگیران رو مورد بررسی قرار بدید .چون معلوم نیست از چه چیزی درست شده وباعث مرگ دسته جمعی ماهیان میشه. یا اینکه خود مجموعه طعمه استاندارد در اختیار ماهیگیران قرار بده که هر کسی به سلیقه خودش دهن ماهی رو سرویس نکنه.
  ممنون از شما.
  همین یه دونه دریاچه رو خراب نکنیم صلوات.

  Reply
  • محمدرضا مجدآبادی

   عوامل برگزاری ماهیگیری ورزشی در دریاچه چیتگر مطمعنا بر روی دو موردی که شما فرمودیدی و یاد آوری کردید به دقت توجه دارند که چنینی اتفاق غیر قابل جبرانی در آن دریاچه نیفتد .

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*