تایگرنات تایگرنات TigerNut

معرفی طعمه های مخصوص ماهیگیری کپور : تایگر نات TigerNut

بدون شک یکی از طعمه های جذاب و نام آشنا در ماهیگیری کپور تایگرنات است که مطمعنا در مورد معجزه این طعمه از زبان ماهیگیرهای کپور و سایت های ماهیگیری و … توصیف های جانانه ای شنیده اید و البته از معروفترین این اوصاف یکی این که در بسیاری از دریاچه های اروپا ماهیگیری با این طعمه ممنوع شده و  غیره و ذلک . اما به شخصه به عنوان یک ماهیگیر کپور علاقه مند هستم تا حداقل اگر طعمه ای را برای ماهیگیری کپور به کار می برم بدانم که این طعمه چیست و چه ساختاری دارد تا بتوانم از آن به بهترین شکل ممکن در ماهیگیری بهره ببرم . هر چند بین ماهیگیران کپور ایرانی مدارک مستند و مستدلی در رابطه با کاربرد این طعمه جادویی و موفقیت با آن تقریبا وجود ندارد و یا شاید من از آن بی اطلاع هستم .

و اما تایگرنات چیست ؟

تایگرنات برعکس آن چیزی که از معنی اسم آن برداشت می شود دانه نیست , بلکه غده ایست که در ریشه گیاهی از حانواده جگن ها رشد می کند . این نوع گیاه  را در نیم کره غربی از امریکای شمالی , اروپای جنوبی , خاور میانه , قاره افریقا , هندوستان , اندونزی , جاوه  و ماداگاسکار می توان یافت . در مصر این گیاه در حدود ۶۰۰۰ سال قبل کشت می شده و البته مورد علاقه بومیان امریکای شمالی نیز بوده است .  در بعضی از این کشور ها به صورت آجیل کاربرد دارد و البته به عنوان خوراک دام هم از آن بهره می برند .

بلندی ساقه این گیاه به ۹۰ سانتی متر میرسد و برگهایی گندمی شکل دارد و غده مورد نظر ما در میان ریشه های گیاه و در عمق کمی از سطح به قطری در حدود ۱/۸ تا ۱/۲ اینچ می رسد .

تایگرنات دارای حجم بسیار زیادی از پروتئین گلوتن میباشد . در نقاط مختلف جهان گلوتن بعنوان یک منبع پروتئینی هم در غذاهایی که بطور مستقیم از منابع حاوی آن تهیه می‌شود و هم بعنوان افزودنی به غذاهایی کم پروتئین، در نظر گرفته می‌شود.

تایگرنات به صورت تازه , خشک شده , فراوری شده , آرد , به صورت روغن و یا به صورت عصاره برای مصرف خوراکی در بازار موجود می باشد  و از آن به دلیل ارزش غذایی بالا و البته مقاومت در شرایط آب و هوایی متفاوت  به عنوان نفت صنایع غذایی و دارویی یاد می شود . ذاتا گیاهی شیرین است قند موجود در آن طبیعی ایست . به علاوه اینکه منبع قابل توجهی از پروتئین و فیبر را در خود ذخیره دارد .

در نیجریه معجونی به نام Kunnu Aya از تایگرنات تولید می شود که بسیار هم مورد توجه مردم بومی منطقه است .

برای ساخت بویله ماهیگیری می توان آن را به صورت تازه و البته آرد شده و روغن بکار برد . اما برای ماهیگیری بهتر است تا آن را برای مدت ۲۴ ساعت درآب خیس کرده و بعد به مدت ۲۰ دقیقه در همان آب آن را بجوشانید و بعد از سرد شدن می توانید میوه فراوری شده را تا چند هفته به راحتی در یخچال نگه داری کنید به علاوه اینکه تایگرنات به صورت دیپ و لیکوئید برای استفاده در ماهیگیری کپور هم تولید می شود .

اما در مورد املاح و ارزش غذایی تایگرنات :

امروزه از تایگرنات و روغن آن به عنوان یک منبع غدایی سالم در جیره غذایی خانواده نام برده می شود .

انرژی بر جسب کیلو کالری در ۱۰۰ گرم ماده خشک : ۴۹۶,۸۰ Kca

کربوهیدرات   ۳۰,۵۵ گرم در هر ۱۰۰ گرم ماده خشک

چربی  ۲۴,۹۰  گرم در هر ۱۰۰ گرم ماده خشک

پروتئین  ۴,۵۸  گرم در هر ۱۰۰ گرم ماده خشک

فیبر       ۴,۶۴  گرم در هر ۱۰۰ گرم ماده خشک

فسفر ۳۴۰ mg/Kg

منیزیم ۹۰۰ mg/Kg

پتاسیم ۷۱۰۰ mg/Kg

کلسیم ۹۰۰ mg/Kg

سدیم ۱۲۰ mg/Kg

 

نمایی از گیاه تایگر نات

نمایی از گیاه تایگر نات

تایگرنات

تایگرنات

تایگرنات

تایگرنات

تایگرنات

تایگرنات

تایگرنات

تایگرنات

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*