طعمه ماهیگیری کپور : بویله بویله ها

معرفی طعمه های ماهیگیری کپور : بویله

 

اساسا به نوعی از طعمه مخصوص ماهیگیری کپور که شامل آرد سمولینا , آرد سویا , پروتئین ها , اسید آمینه ها , طعم دهنده های مصنوعی و طببیعی , شیرین کننده ها و تخم مرغ به عنوان یک عامل انسجام و بسیاری از مواد دیگر که در آب جوش و یا بخار آب پخته می شود بویله گفته می شود .

اولین بویله ها در سال های اول دهه ۷۰ میلادی توسط فردی به نام فرد ویلتون تولید شدند . هرچند که بسیاری از کارخانه ها بویله هایی با طعم و عطر مختلف تولید می کنند , اما بسیاری از ماهیگیرهای کپور ترجیح می دهند تا از بویله های دست ساز خودشان در ماهیگیری استفاده کنند , معمولا این بویله ها از بویله های شرکتی خیلی خیلی قویتر هستند .

بویله ها در سایزهای ۱۰میلی متر تا ۲۲ و البته بالاتر و طعم هایی همچون رابین رد , سیوری ,آناناس , اسکوئید , میگو و … تولید میشوند و معمولا در بسته های یک کیلو گرمی به ماهیگیر ها عرضه می گردد . از بویله ها با توجه به نیاز و محیط بستر دریاچه ها و محل های ماهیگیری کپور به دو صورت سینک (کف خواب) , پاپ آپس (شناور) استفاده می شود .

از بویله ها در طعمه میدانی به صورت خورد شده و یا کامل هم استفاده می شود .

طعمه ماهیگیری کپور : بویله

طعمه ماهیگیری کپور : بویله

طعمه ماهیگیری کپور : بویله

طعمه ماهیگیری کپور : بویله

طعمه ماهیگیری کپور : بویله

طعمه ماهیگیری کپور : بویله

One comment to معرفی طعمه های ماهیگیری کپور : بویله

  • وحید

    سلام جناب آقای خالقی ممنون بابت آموزش هایی که در سایت قرار میدهید،اگر مقدور است لطف بفرمایید طرز تهیه چند نمونه بویله دست ساز قوی (از جمله بویله شاهدانه) را به صورت کامل توضیح بدهید تا من و همه دوستان عزیز ماهیگیر بتوانیم استفاده کنیم
    با تشکر

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*