دریاچه سد لتیان دریاچه لتیان

معرفی مکان های ماهیگیری کپور : دریاچه سد لتیان

لَتیان سدی است بر روی رودخانه جاجرود که در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تهران و در لواسان قرار دارد. این سد بتنی یکی از منابع اصلی تأمین آب تهران می باشد که ۳۰ درصد از آب شرب شهر تهران را تأمین می نماید. این سد در جنوب شهر لواسان واقع گردیده و در محلی که رودخانه برگ جهان به جاجرود می‌ریزد و در دره‌ای در میان کوه جاجرود و کوه بندک ساخته شده و در شمال آن کوه آلون قرار دارد. دو پارک جنگلی به نامهای لتیان و تلو دریاچه این سد را احاطه کرده‌اند.

ساحل دریاچه سد لتیان در ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. راه رسیدن به این سد از تهران از طریق جاده لشگرک و گردنه قوچک یا بزرگراه تهران-دماوند است.

در حال حاضر فقط ماهی کپور ,کاراس , اسلک و ماهی سفید رودخانه ای و ماهی زردپر در دریاچه این سد مشاهده می شوند البته خبر های ضد و نقیضی مبنی بر وجود قزل آلای رنگین کمان نیز در این دریاچه و جود دارد که متاسفانه با توجه به نبود مدرک مستند نمی توان به آن توجه کرد .  در صورتی که در چند سال پیش این ماهی یکی از ماهی های مشهور این سد بوده دیگر مشاهده نشده است.

از معدود مکان هایی است که ماهیگیری های کپور تهرانی چندان علاقه ای به ماهیگیری در این دریاچه نشان نمی دهند هر چند که مطمعنا سایز های کپور درشتی در این دریاچه حضور داد .

دریاچه سد لتیان

دریاچه سد لتیان

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*