نکات تخصصی ماهیگیری کپور طعمه پاشی, نکته ها و اطلاعات تخصصی کپور

نکات تخصصی ماهیگیری کپور : طعمه پاشی مناسب و کافی , اهمیت پخش بویله و استفاده از توری پی وی ای

زمانی را در کمپ ماهیگیری کپور خود در نظر بگیرید که صبح زود در محل ماهیگیری حاضر شده اید بعد از طعمه پاشی , آن هم به مقدار زیاد و گذشت چند ساعت منتظر به صدا درآمدن بازرهای خود هستید که متاسفانه باد مخالف شروع شده و همه چیز را برای یک شب آرام و به یاد ماندنی ماهیگیری به هم میزند .

متاسفانه از این دسته موارد در ماهیگیری کپور و البته مناطقی که آب و هوای ثابتی ندارند زیاد رخ می دهد . اما ماهیگیر حرفه ای در این گونه موارد تنها با صبر و حوصله منتظر گذشتن این هوای بد خواهد شد .

اما بعد از گذشت این هوای بد باید چه کرد :

یک اینکه اصلا نگران طعمه پاشی اولیه خود نباشید حتی در شدید ترین بادها اگر اصولی تهیه شده باشد و در مکان و عمق مناسب ریخته شده باشد برای ۲۴ ساعت می تواند به راحتی ماهیگیری شما را بیمه نماید . (میزان طعمه پاشی اولیه چیزی در حدود ۲۰ تا ۳۰ کیلو مواد با رطوبت و خیس شده می تواند چنین انتظاری را برآورده کند پس دوستان عزیز با ۲ تا ۵ کیلو طعمه میدانی انتظار چنین معجزه ای را نباید داشته باشند . این میزان طعمه پاشی برای ماهیگیری در دریاچه هایی با وسعت بیش از ۱۰۰ هکتار نیز کافی است و می تواند ماهی را از فواصل دور نیز به محل طعمه پاشی بکشاند )

دو اینکه بعد از فروکش کردن باد برای هر پرتاب سعی کنید از توری پی وی ای پر شده ای که با مواد بویله شما هم خوانی داشته باشد استفاده کنید . ( توری پی وی ای برای پرتاب بهتر و بلند تر کافیست که به اندازه یک گردوی متوسط پر شده باشد)

استفاده از توری پی وی ای می تواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت ماهیگیری کپور شما داشته باشد .

سه اینکه می توانید به فاصله های زمانی هر ۵ تا ۶ ساعت با پرتاب بویله در محدوده پرتاب های خود و البته طعمه پاشی اولیه در تجدید طعمه پاشی و جذب ماهی تاثیر گذار باشد .

چهار اینکه بویله قوی و کار آمد و مناسب برای هر دریاچه بعد از گذشت بدترین شرایط جوی حتی بدون استفاده از توری پی وی ای هم می تواند کار آمد باشد و ماهیگیر کپور را راضی از سفر خود به منزل بازگرداند .

نکات تخصصی ماهیگیری کپور

نکات تخصصی ماهیگیری کپور

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*