ماهیگیری دریاچه ارم عبدالله خالقی طعمه پاشی

اهمیت طعمه پاشی در ماهیگیری کپور بخش دوم

زمانبندی و مکان یابی یرای طعمه پاشی در صید موفق ماهی کپور از ارکان بسیار مهم در موفقیت آمیز بودن کمپ شما خواهد بود . معمولا در زمان رسیدن به کنار یک دریاچه برای ماهیگیری افراد بسیار عجولانه شروع به طعمه پاشی و انداختن قلاب ها به درون آب می کنند و معمولا بعد از چند ساعت که عملا ماهی به قلاب نمی زند با این تفکر که در آن محدوده یا چاله ماهی وجود ندارد اقدام به تغییر محل پرتابهای خود می نمایند ، که متاسفانه این کار اصلا کار صحیح و اصولی در صید کپور نیست .ٰ

اما چه کنیم :

ماهیگیر باید مدت زمانی را که به کنار دریاچه می رسد تا زمانی که آخرین پرتاب خود را از درون آب جمع می کند را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و برای آن برنامه ریزی کند تا به نتیجه دلخواه برسد .

چگونه :

با ورود به حریم و محدوده دریاچه باید در صدد شناسایی محل مناسب چه از لحاظ عمق و چه از لحاظ فاصله تا ساحل برای پرتاب دقیق ، تشخیص محلی که ماهی در آنجا در حال استراحت و یا چرا می باشد ، و پیدا کردن محلی که پوشش گیاهی آن در زمان ماهیگیری مزاحم پمپ کردن شما نشود باشید .

بعد از مکان یابی با یکی از چوب های کپوری و فلوت مارک نقطه ای را که برای پرتاب ( البته بهترین جایی را که توانایی پرتاب دارید) و طعمه پاشی در نظر گرفته اید مشخص نمایید ، حالا نوبت به طعمه پاشی می رسد که می توانید بسته به امکانات خود و با استفاده از یکی از روشهایی که در قسمت قبل گفته شد اقدام به طعمه پاشی نمایید .

بعد از انجام طعمه پاشی می توان اقدام به برپا نمودن کمپ و محل اسکان نمود . به علاوه اینکه در آخر باید اقدام به پرتاب قلاب ها به درون آب نمود .

شاید برای شما سوال بر انگیز باشد که چرا باید به این ترتیب شروع به ماهیگیری کرد ؟

از مدت زمانی که طعمه پاشی شما به پایان میرسد تا زمان برپایی کمپ و محل اسکان و پرتاب قلاب ها به درون آب شاید مدت زمانی در حدود ۲ ساعت از وقت شما پر شود که این قضیه باعث میشود تا :

۱ – طعمه شما در آب ته نشین شده و بوی آن در محیط اطراف پخش شود .

۲ – سرو صدای حاصل از طعمه پاشی معمولا موجب تحریک ماهی ، وارد شدن شوک و رم کردن ماهی در آن حوالی خواهد شد که با گذشت این مقدار از زمان دوباره آرامش قبلی به محیط باز خواهد گشت .

همیشه در مورد طعمه پاشی به این نکته دقت کنید که تمامی طعمه همراه خود را به یکباره در درون آب نریزید ، برای مثال اگر مدت ۴۸ ساعت در کنار دریاچه ماهیگیری خواهید کرد باید طعمه را به دوقسمت تقسیم کنید و دوباره بعد از گذشت ۲۴ ساعت مابقی طعمه را برای طعمه پاشی مجدد استفاده کنید .

ماهیگیری دریاچه ارم عبدالله خالقی

ماهیگیری دریاچه ارم عبدالله خالقی

کلوپ ماهیگیری کپور ایران

کلوپ ماهیگیری کپور ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*