نکات تخصصی ماهیگیری کپور طعمه پاشی, نکته ها و اطلاعات تخصصی کپور

نکات تخصصی ماهیگیری کپور : طعمه پاشی مناسب و کافی , اهمیت پخش بویله و استفاده از توری پی وی ای

زمانی را در کمپ ماهیگیری کپور خود در نظر بگیرید که صبح زود در محل ماهیگیری حاضر شده اید بعد از طعمه پاشی , آن هم به مقدار زیاد و گذشت چند ساعت منتظر به صدا درآمدن بازرهای خود هستید که متاسفانه باد مخالف شروع شده و همه چیز را برای یک شب آرام و به یاد ماندنی ماهیگیری به هم میزند .
ایمان علوی دریاچه اوان پاییز 92 طعمه پاشی

نکته های تخصصی ماهیگیری کپور : تجدید طعمه پاشی

یکی از موارد مهمی که ماهیگیر کپور با آن سرو کار دارد ولی در اکثر مواقع از کنار آن به راحتی میگذرد و شاید هیچ گاه به آن حتی توجه نیز نکرده باشد موضوع تجدید طعمه پاشی در کمپ های چند روزه و یا حتی یک روزه ماهیگیری است . شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در کمپ های ماهیگیری که بعد از چند روز تلاش موفق شده اید آن را به انجام برسانید و یک کمپ چند روزه خوب را با دوستان در کنار دریاچه ای مانند دریاچه سد گلابر یا جایی شبیه به آن برگزار کنید ( آن هم با هزینه های فراوان ) شاهد بوده اید که بعد از گذشت 24 ساعت یا حتی کمتر دیگر از صدای دلنشین بازر خبری نیست و این اتفاق برای شما بسیار کلافه کننده خواهد بود .
استفاده از کیسه یا توری PVA طعمه پاشی

استفاده از کیسه یا توری PVA

در انجام مراحل ماهیگیری کپور و بعد از طعمه پاشی اولیه و پخش طعمه میدانی در آب و در محوطه پرتاب ماهیگیر برای جذب بهتر ماهی به سمت قلاب و تحریک حس بویایی کپور لازم است تا مقداری طعمه در محل فرود قلاب در بستر دریاچه پخش شود که البته اگر کسی بخواهد این کار را به صورت دستی انجام دهد نتیجه ای بیشتر از یک طعمه پاشی معمولی نخواهد گرفت اما برای انجام اصولی و دقیق این کار شما میتوانید از کیسه یا توری پی وی ای استفاده نمایید .
ماهیگیری دریاچه ارم عبدالله خالقی طعمه پاشی

اهمیت طعمه پاشی در ماهیگیری کپور بخش دوم

زمانبندی و مکان یابی یرای طعمه پاشی در صید موفق ماهی کپور از ارکان بسیار مهم در موفقیت آمیز بودن کمپ شما خواهد بود . معمولا در زمان رسیدن به کنار یک دریاچه برای ماهیگیری افراد بسیار عجولانه شروع به طعمه پاشی و انداختن قلاب ها به درون آب می کنند و معمولا بعد از چند ساعت که عملا ماهی به قلاب نمی زند با این تفکر که در آن محدوده یا چاله ماهی وجود ندارد اقدام به تغییر محل پرتابهای خود می نمایند ، که متاسفانه این کار اصلا کار صحیح و اصولی در صید کپور نیست .
ماهیگیری کپور طعمه پاشی

اهمیت طعمه پاشی در ماهیگیری کپور !

یکی از عوامل مهم در ماهیگیری مخصوصأ در صید کپور طعمه پاشی اصولی و دقیق است به طوریکه بتواند ماهی را در محدوده پرتاب قلاب شما جمع نماید که متاسفانه در بسیاری موارد ماهیگیران کپور از انجام اصولی آن شانه خالی می کنند و موجب می شود تا نتیجه لازم را از ماهیگیری نگیرند .